Wydrukuj tę stronę

Bawiąc się pomagać potrzebującym

We wrześniowy weekend 14.-15. września br. Pałac w Morawie stał się miejscem interesującej imprezy zorganizowanej przez mieszkającą w Hamburgu jeleniogórzankę - artystkę Violę Michalak. Motto imprezy brzmiało: bawiąc się pomagać potrzebującym.

Przez 3 lata gospodyni imprezy przygotowywała swoją inspirowaną polskimi ludowymi wzorami kolekcję damskich strojów.

W imprezie wzięli udział przyjaciele i znajomi pani Violi - Polacy i Niemcy; byli też przedstawiciele Francji, Ekwadoru i Ukrainy.

Po pysznej kolacji towarzystwo udało się do sali tanecznej. Podczas gdy część towarzystwa bawiła się przy dźwiękach salsy, grupa modelek - amatorek udała się do przebieralni, by przygotować prezentację kolekcji.

Modelkom przewodziła Zosia Cychol - pochodząca z Jeleniej Góry młodziutka modelka o randze międzynarodowej.

Na określony sygnał dźwiękowy grupa kobiet schodziła po efektownych schodach zamku na dół do sali tanecznej prezentując kolekcję. Wcielenie się w rolę modelek sprawiło paniom wyraźną frajdę.Po wyjściu modelek kontynuowano tańce.

Atmosfera była międzynarodowa, żywiołowa i bardzo miła. Pani Melitta Salai cieszyła się widząc pałac wypełniony śmiechami, muzyką i ciekawymi rozmowami. Uczestnicy imprezy z zainteresowaniem i podziwem słuchali niezwykłych historii z życia i działalności zaskakująco młodej duchem pani Melitty, która potrafi niejednego zainspirować!

Na drugi dzień po śniadaniu ubrania z kolekcji zostały wystawione na sprzedaż. Zarówno modelki z poprzedniego wieczoru jak i inne panie chętnie kupowały zaprezentowane stroje - tym chętniej, że dochód ze sprzedaży miał zostać przeznaczony dla dzieci uchodźców mieszkających w obozie dla uchodźców w Hamburgu, przy ulicy August-Kirch-Straße, które regularnie odwiedza pani Viola, aby prowadzić z nimi zajęcia plastyczne.

Dochód ze sprzedaży strojów wyniósł 540,-€. Radość dzieci i ich opiekunów była wielka, gdy 17.9.2019 otrzymały tę naprawdę niemałą sumę.

Zarówno dobroczynny cel imprezy, jak i jej międzynarodowy charakter wpisały się dobrze w atmosferę panującą w Pałacu w Morawie.

Czytany 11040 razy