Fundacja Św. Jadwigi

Fundacja Św. Jadwigi

 • Umowa o przyznanie pomocy podpisana Napisano środa, 08 marzec 2023 17:45
  Umowa o przyznanie pomocy podpisana W dniu 7 marca 2023 roku we Wrocławiu zawarta została pomiędzy Pałac Morawa sp. z o.o. a Samorządem Województwa Dolnośląskiego…
  Czytaj dalej...
 • Wesołych Świąt Napisano piątek, 24 grudzień 2021 07:39
  Wesołych Świąt Wszystkim Klientom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: spokojnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia. Niech los pomaga Państwu zrealizować wszystkie plany i…
 • Miłość to niebo na ziemi Napisano wtorek, 14 grudzień 2021 06:43
  Miłość to niebo na ziemi W dniu 12 grudnia 2021 roku w Fundacji św. Jadwigi odbył się koncert adwentowy pod tytułem: "Miłość to niebo na…
  Czytaj dalej...
 • ZREALIZUJ BON TURYSTYCZNY W PAŁACU MORAWA! Napisano środa, 09 czerwiec 2021 17:21
  ZREALIZUJ BON TURYSTYCZNY W PAŁACU MORAWA! Jest nam miło poinformować Państwa, że od dnia 10.06.2021r. można zrealizować w naszym Pałacu Polski Bon Turystyczny.
  Czytaj dalej...
 • Wesołych Świąt! Napisano piątek, 18 grudzień 2020 17:02
  Z podziękowaniem za zaufanie, wszystkim naszym Klientom, przesyłamy życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia, miłych chwil spędzonych w rodzinnym gronie a…
  Czytaj dalej...
więcej aktualności

Bawiąc się pomagać potrzebującym

We wrześniowy weekend 14.-15. września br. Pałac w Morawie stał się miejscem interesującej imprezy zorganizowanej przez mieszkającą w Hamburgu jeleniogórzankę - artystkę Violę Michalak. Motto imprezy brzmiało: bawiąc się pomagać potrzebującym.

Przez 3 lata gospodyni imprezy przygotowywała swoją inspirowaną polskimi ludowymi wzorami kolekcję damskich strojów.

W imprezie wzięli udział przyjaciele i znajomi pani Violi - Polacy i Niemcy; byli też przedstawiciele Francji, Ekwadoru i Ukrainy.

Po pysznej kolacji towarzystwo udało się do sali tanecznej. Podczas gdy część towarzystwa bawiła się przy dźwiękach salsy, grupa modelek - amatorek udała się do przebieralni, by przygotować prezentację kolekcji.

Modelkom przewodziła Zosia Cychol - pochodząca z Jeleniej Góry młodziutka modelka o randze międzynarodowej.

Na określony sygnał dźwiękowy grupa kobiet schodziła po efektownych schodach zamku na dół do sali tanecznej prezentując kolekcję. Wcielenie się w rolę modelek sprawiło paniom wyraźną frajdę.Po wyjściu modelek kontynuowano tańce.

Atmosfera była międzynarodowa, żywiołowa i bardzo miła. Pani Melitta Salai cieszyła się widząc pałac wypełniony śmiechami, muzyką i ciekawymi rozmowami. Uczestnicy imprezy z zainteresowaniem i podziwem słuchali niezwykłych historii z życia i działalności zaskakująco młodej duchem pani Melitty, która potrafi niejednego zainspirować!

Na drugi dzień po śniadaniu ubrania z kolekcji zostały wystawione na sprzedaż. Zarówno modelki z poprzedniego wieczoru jak i inne panie chętnie kupowały zaprezentowane stroje - tym chętniej, że dochód ze sprzedaży miał zostać przeznaczony dla dzieci uchodźców mieszkających w obozie dla uchodźców w Hamburgu, przy ulicy August-Kirch-Straße, które regularnie odwiedza pani Viola, aby prowadzić z nimi zajęcia plastyczne.

Dochód ze sprzedaży strojów wyniósł 540,-€. Radość dzieci i ich opiekunów była wielka, gdy 17.9.2019 otrzymały tę naprawdę niemałą sumę.

Zarówno dobroczynny cel imprezy, jak i jej międzynarodowy charakter wpisały się dobrze w atmosferę panującą w Pałacu w Morawie.

Czytany 12997 razy

Dlaczego warto zapisać się do newslettera serwisu palacmorawa.pl ?

 • Informacje na temat zniżek
 • Weekendy za pół ceny
 • Systematyczne informacje o atrakcjach Dolnego Śląska

Podaj swoje imię oraz e-mail

How many eyes has a typical person? (ex: 1)
Imię
Email