Fundacja Św. Jadwigi

Fundacja Św. Jadwigi

 • Wesołych Świąt Napisano piątek, 24 grudzień 2021 07:39
  Wesołych Świąt Wszystkim Klientom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: spokojnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia. Niech los pomaga Państwu zrealizować wszystkie plany i…
 • Miłość to niebo na ziemi Napisano wtorek, 14 grudzień 2021 06:43
  Miłość to niebo na ziemi W dniu 12 grudnia 2021 roku w Fundacji św. Jadwigi odbył się koncert adwentowy pod tytułem: "Miłość to niebo na…
  Czytaj dalej...
 • ZREALIZUJ BON TURYSTYCZNY W PAŁACU MORAWA! Napisano środa, 09 czerwiec 2021 17:21
  ZREALIZUJ BON TURYSTYCZNY W PAŁACU MORAWA! Jest nam miło poinformować Państwa, że od dnia 10.06.2021r. można zrealizować w naszym Pałacu Polski Bon Turystyczny.
  Czytaj dalej...
 • Wesołych Świąt! Napisano piątek, 18 grudzień 2020 17:02
  Z podziękowaniem za zaufanie, wszystkim naszym Klientom, przesyłamy życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia, miłych chwil spędzonych w rodzinnym gronie a…
  Czytaj dalej...
 • Bawiąc się pomagać potrzebującym Napisano wtorek, 01 październik 2019 16:24
  Bawiąc się pomagać potrzebującym We wrześniowy weekend 14.-15. września br. Pałac w Morawie stał się miejscem interesującej imprezy zorganizowanej przez mieszkającą w Hamburgu jeleniogórzankę…
  Czytaj dalej...
więcej aktualności

Polsko-niemieckie spotkanie młodzieży Sobótka-Bautzen w dn. 11-16.12.2017

Powiatowy Zespół Szkół w Sobótce i Schiller-Gymnasium z Bautzen to wieloletni partnerzy wymiany, którzy zawsze cieszą się na coroczne spotkania w Morawie. W tym roku tematem spotkania było Boże Narodzenie a program spotkania był bardzo wyszukany i urozmaicony.

W dniu przyjazdu po zakwaterowaniu w pięknych pałacowych pokojach wszyscy spotkali się w auli. Runda zapoznawcza po polsku i niemiecku i wiele ciekawych gier i zabaw zapoznawczych prowadzonych przez Agnieszkę.

We wtorek było wiele zajęć do wyboru – prace porządkowe w parku, robienie dekoracji adwentowych, szczególnie pokaźnych rozmiarów wieńca adwentowego, pieczenie pierników, lepienie wigilijnych pierogów z kapustą i grzybami – każdy znalazł coś dla siebie.

We środę wycieczka do Wrocławia, zwiedzanie Starego Miasta i zakupy na jarmarku bożonarodzeniowym.

Program czwartkowy był również bardzo ciekawy i zróżnicowany – prezentacje zwyczajów bożonarodzeniowych, pieczenie niemieckiego ciasta bożonarodzeniowego Stollen, przygotowanie ogniska, przy którym wszyscy wieczorem ochoczo się dogrzewali i przedstawiali tradycje bożonarodzeniowe nie tylko polskie i niemieckie, ale również meksykańskie, amerykańskie i rosyjskie.

Również przedostatni dzień upłynął bardzo szybko, wycieczka do Kościoła Pokoju w Świdnicy i wieczór przy kominku z Melittą Sallai, której opowieści o życiu w dawnej Muhrau wszyscy wysłuchali w ogromnym skupieniu i potem zadawali mnóstwo pytań, których nie było końca.

Ostatni dzień to refleksja i plany na następne spotkanie. I wniosek, że tylko spotkanie pozwala znaleźć wspólny mianownik do dialogu.

Czas spędzony w Morawie był przyczynkiem do refleksji o stereotypach, którymi posługujemy się myśląc o innym kraju i szukaniu drogi do szukania porozumienia.

Czytany 8587 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 luty 2018 06:50

Dlaczego warto zapisać się do newslettera serwisu palacmorawa.pl ?

 • Informacje na temat zniżek
 • Weekendy za pół ceny
 • Systematyczne informacje o atrakcjach Dolnego Śląska

Podaj swoje imię oraz e-mail

How many eyes has a typical person? (ex: 1)
Imię
Email