Fundacja Św. Jadwigi

Fundacja Św. Jadwigi

więcej aktualności

Jesienne warsztaty w parku w Morawie – wymiana doświadczeń i radość z pracy na rzecz ochrony i utrzymania dziedzictwa przyrodniczego.

W blasku jesiennego słońca rozpoczęły się warsztaty parkowe w Morawie. Inicjatorem projektu jest nieformalna grupa „Przyjaciele Parku w Morawie”. W warsztatach udział biorą uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Witosa w Mokrzeszowie i wraz z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy, klasa ogrodników oraz ich nauczycielami zawodu. 

Dołączy do nich już dzisiaj (16.11.2017 r.) mocna ekipa ekspertów z Parku Mużakowskiego w Bad Muskau i p. Ralf Sydow z Peter Lenne Schule z Berlina, którzy poprowadzą dla uczniów warsztaty nt. Historii parku w Morawie, drzewostanem oraz fauną i florą. Uzupełnieniem zajęć teoretycznych są prace porządkowe i pielęgnacyjne. Jutro i pojutrze do prac przyłączą się wszyscy ludzie dobrej woli, którym park w Morawie jest blisku sercu. O dalszych pracach będziemy informować Państwa na stronie i FB Fundacji św. Jadwigi.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki finansowaniu w ramach Małych Grantów ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. 

Czytany 8606 razy

Dlaczego warto zapisać się do newslettera serwisu palacmorawa.pl ?

  • Informacje na temat zniżek
  • Weekendy za pół ceny
  • Systematyczne informacje o atrakcjach Dolnego Śląska

Podaj swoje imię oraz e-mail

How many eyes has a typical person? (ex: 1)
Imię
Email